Repertoár


Činohra 16-20 - repertoár

Dostojevskij: Bílé noci


Bílé noci: sentimentální román ze vzpomínek snílkových

Romantický příběh o tom, jak kvůli lásce dokážeme překročit vlastní stín, jak pro ni trpíme bolestí zamilovaných, a jak úpěnlivě hledáme alespoň drobné ujištění, že se nám ta láska jen nezdá.

Bratři Karamazovi


„Každý z vás si přeje smrt svého otce!“

Bakalářská inscenace Bratrů Karamazových je založena na střetu mladých lidí s Dostojevského románem. Inscenační tým se společně s herci vystavil jeho ústředním tématům – absenci autority, nemožnosti poznání, neschopnosti ovládat sebe sama, touze po zadržení a spoutání vnitřního běsu.

Don Juan se vrací z války


Jediný muž proti armádě žen v novém světě bez pravidel.

Svítá na Evropu ráno po První světové válce, z trosek starého světa se na světlo sápe Don Juan, muž, který je zvyklý ženy milovat, opouštět, muž, který hledá tu svou jedinou skrze všechny ostatní, epizodní ženy jeho života.

Jak se vám líbí


Pojď sem k nám do Ardenského lesa!

Pozor! Jde po tobě civilizace! Uteč! Zamiluj se! Zblázni se! Přestroj se! Zpívej! A pojď sem k nám do Ardenského lesa, kde je možné dotknout se pohádky a snu. V Ardenském lese je možné cokoliv, můžeš trpět, plakat, klamat se, ztratit se, prosím, cokoliv ale ve jménu lásky.

Léto s Monikou (Ingmar Bergman 100 let)


Letní láska, která nezná hranice.

Bergmanův kultovní film z roku 1953 ani po pětašedesáti letech od svého natočení neztrácí půvab a závažnost. Divadelní adaptace, která vznikla k jeho poctě a oslavě stého výročí narození, si klade stále tytéž otázky: jak je možné žít a budovat pevné pouto ve světě tak složitém, a tak plném ústupků a kompromisů?

Večer tříkrálový


Pojďte se zbláznit!

Mladá šlechtična Viola se po ztroskotání lodi dostane do fantastické země Ilýrie. Chce se vydat na cestu za svou budoucí láskou, než se na ni však vydá, rozhodne se vydávat – za muže. Převlek, který jí má cestu usnadnit, celou situaci naopak pořádně zkomplikuje a chudák Viola se stává poslem lásky mezi Orsinem – bohužel právě mužem jejího srdce – a cizí hraběnkou Olivií. Je to k zbláznění!

Višňový sad


„Včera jsem byl v divadle, hrozně jsem se nasmál!“ „A k smíchu tam jistě nic nebylo. Kdybyste se radši dívali víc na sebe než na divadlo. Žijete tu všichni tak banálně, namluvíte takovou spoustu zbytečností...“

Ze života loutek (Ingmar Bergman 100 let)


"Zrcadlo se rozbilo. Ale co odrážejí jeho střepy?"

Petr a Kateřina. Možná si je pamatuje ze začátku filmu Scény z manželského života! Bergman jim později napsal celý příběh o tom, jak je těžké najít lásku, když člověk neví, že ji hledá. A jak je těžké léčit duši, když v ní člověk nevěří.